Darts / 【DMC】Hydrangea
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Hydrangea Based on Onatsu_SP, without changing the specs or the cut of the grip area.
The queen cut in the front part was eliminated for a simple finish.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 17g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Style×PICPIN
L-Round Rhombus AJPY 770 ( USD 4.89 )
-
TARGET
RVB 95 x ECHO Raymond van Barneveld model 2BA 18g 210194JPY 17,000 ( USD 108.16 )
-
TARGET
975 01 Swiss Point 26g 190070JPY 26,950 ( USD 171.47 )
-
S4
stampede '60JPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
eda0423 JPY 419 ( USD 2.66 )
-
CUESOUL
Victoria Nami Iwasaki ModelJPY 11,999 ( USD 76.35 )