Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE DRACO Mathew Lee Model SWISS POINT 190519
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.65mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The long-awaited STEEL model is now available in the BLACK MARQUE series!
The unique design of the BLACK MARQUE SOFT TIP has been redesigned to achieve a balance suitable for STEEL darts.
Dragon scale grooves that resemble dragon scales are placed in the grip area.
Slim straight barrel with groove configuration full of originality
New one that matches unique visuals and functionality.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.65mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used: 340032 SWISS SILVER NANO POINT 30mm
Mathew Lee Model Items
-
TARGET
BLACK MARQUE 80 DRACO Mathew Lee Model 210351JPY 7,800 ( USD 49.62 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DRACO 2.0 Mathew Lee Mode 2BA 210446JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
Fit Flight
Mathew Lee Model Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.53 )
-
Fit Flight
Mathew Lee Model Standard WhiteJPY 870 ( USD 5.53 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DRACO Mathew Lee Model 210284JPY 13,000 ( USD 82.72 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DRACO Mathew Lee Model SWISS POINT 190519JPY 14,000 ( USD 89.07 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )