Darts / 【TARGET】BLACK MARQUE Reyn Agcaoili Model SWISS POINT 190518
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The long-awaited STEEL model is now available in the BLACK MARQUE series!
The unique design of the BLACK MARQUE SOFT TIP has been redesigned to achieve a balance suitable for STEEL darts.
The non-slip straight barrel has a heavily processed grip area.
Black and gold PVD coating, spiral processing on the front part like a knurling.
The same feeling is maintained even during the sweaty hand grip phase.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Point used: 340032 SWISS SILVER NANO POINT 30mm
Reyn Agcaoili Model Items
-
TARGET
REBEL REBORN ZERO Reyn Agcaoili model 210078JPY 9,200 ( USD 57.89 )
-
TARGET
BLACK MARQUE REYN 2.0 Reyn Agcaoili Model SWISS POINT 21g 190556JPY 19,800 ( USD 124.59 )
-
TARGET
BLACK MARQUE LITE REYN Reyn Agcaoili Model SWISS POINT 190542JPY 14,000 ( USD 88.09 )
-
TARGET
BLACK MARQUE REYN 2.0 Reyn Agcaoili Model 2BA 210449JPY 14,000 ( USD 88.09 )
-
TARGET
BLACK MARQUE Reyn Agcaoili Model SWISS POINT 190518JPY 19,800 ( USD 124.59 )
-
TARGET
BLACK MARQUE SNARES REYN Reyn Agcaoili Model 230230JPY 13,000 ( USD 81.80 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )