Darts / 【Pro.VISION JAPAN】Peacock Moka Nagakura Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Provisions Japan |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , delta cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Stable release with a clear grip point
A clear grip point ensures a secure grip position.
A strong cut at the grip point allows the arrow angle to be maintained.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 19g
Standard: 2BA
Center of gravity: Mid-rear
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
MIRARCH
Reginette Maika Morimoto ModelJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
doctor cool
doa0003JPY 3,850 ( USD 24.49 )
-
MIRARCH
Luciole Hotaru Igarashi ModelJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
Harrows
CHIZZY Dave Chisnall model BRASS 2BA 18gRJPY 4,950 ( USD 31.49 )
-
OUTLINE
ouc0003 BeigeJPY 6,080 ( USD 38.68 )
-
CAMEO
FINAL PIECE MONOJPY 4,708 ( USD 29.95 )