Darts / 【Harrows】CHIZZY SERIES 3 DAVE CHISNALL Model 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The 3rd generation model of Harrows professional player "Dave Chisnall".
The Chizzy model features a large ring cut on the front and a micro-cut and grip section on the rear.
Black titanium and metallic gold coated specification.
In the three months since the transition to this model, it has won two Euro Tour Titles and two Pro Tour Titles.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.1mm
Barrel weight: 18.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of gravity:Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Dave Chisnall Model Items
-
harrows
PRIME Dave Chisnall 7562JPY 330 ( USD 2.07 )
-
Harrows
CHIZZY DAVE CHISNALL Model 90% 2BA 20gJPY 16,399 ( USD 103.32 )
-
Harrows
DAVE CHISNALL MODEL SERIES 4 Steel 26gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
Harrows
CHIZZY Dave Chisnall model 80% steel 26gRJPY 9,400 ( USD 59.22 )
-
Harrows
CHIZZY SERIES 3 DAVE CHISNALL Model 2BA 18gJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
Harrows
CHIZZY DAVE CHISNALL Model 90% steel 24gJPY 16,399 ( USD 103.32 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )