Darts / 【Harrows】CHIZZY SERIES 3 DAVE CHISNALL Model Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The 3rd generation model of Harrows professional player "Dave Chisnall".
The Chizzy model features a large ring cut on the front and a micro-cut and grip section on the rear.
Black titanium and metallic gold coated specification.
In the three months since the transition to this model, it has won two Euro Tour Titles and two Pro Tour Titles.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 23.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Dave Chisnall Model Items
-
Harrows
TWIN PACK CHIZZYJPY 990 ( USD 6.29 )
-
Harrows
CHIZZY SERIES 2 DAVE CHISNALL Model 2BA 18gRJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
Harrows
CHIZZY DAVE CHISNALL Model 90% steel 24gJPY 16,399 ( USD 104.34 )
-
Harrows
CHIZZY Dave Chisnall model BRASS 2BA 18gRJPY 4,950 ( USD 31.49 )
-
Harrows
DAVE CHISNALL MODEL SERIES 4 2BA 18gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
Harrows
DAVE CHISNALL MODEL SERIES 4 Steel 23gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )