Darts / 【Pro.VISION JAPAN】Egret Masato Tomizawa Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Provisions Japan |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Micro Cut , Steer cut( Step cut ) , delta cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Simple long straight barrel with a wide steerer cut for a firm grip.
The specifications and design are perfect for those who like simple, long and straight barrels.
The weight is 20g, so you can feel the weight of the barrel while throwing.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 20g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN GARY ANDERSON 27G No.27803JPY 13,037 ( USD 82.95 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
S4
Zeus3 STEELJPY 7,590 ( USD 48.29 )
-
CAMEO
GARMENT EXOTIC2 CROCO BLACKJPY 5,478 ( USD 34.84 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 4th Nami IwasakiJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
TARGET
["Titanium"] tas1221JPY 3,055 ( USD 19.43 )