Darts / 【COSMODARTS】Shintaro Inoue v2 Shintaro Inoue Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The collaborative barrel of Japan's top player, Shintaro Inoue, is back again!
With a lean, tapered silhouette, this simple and sincere barrel mirrors Inoue's style of play.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 41.0mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Shintato Inoue Model Items
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL SHINTARO SuperJPY 29,700 ( USD 186.89 )
-
Fit Flight
fif1311 ShapeJPY 712 ( USD 4.47 )
-
Fit Flight Air
fif1312 ShapeJPY 880 ( USD 5.53 )
-
Fit Flight
Shintaro Inoue Model ver.2 ShapeJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
ShintaroJPY 13,200 ( USD 83.06 )
-
COSMODARTS
ShintaroJPY 17,600 ( USD 110.74 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )