Darts / 【COSMODARTS】Ami Komiyama v2 Ami Komiyama Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.04 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/19 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The second version of Ami Komiyama's evolved model is now available.
The new model "Amigo" is 2.0g heavier and 4.5mm longer than the previous model, and features a precise ring cut that adheres to the finger and an engraving that resembles the initials "A." The new model is a gem of a product!
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Ami Komiyama Model Items
-
COSMODARTS
Amigo Ami Komiyama ModelJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
SHADE
Ami Komiyama COLLABORATION T-SHIRT 2024 White XLJPY 4,000 ( USD 25.14 )
-
Fit Flight Air
Ami Komiyama Model ver.3 Shape ClearJPY 970 ( USD 6.09 )
-
COSMODARTS
Ami Komiyama v2 Ami Komiyama Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
Fit Flight Air
Ami Komiyama 2 Ami Komiyama Model Shape ClearJPY 970 ( USD 6.09 )
-
SHADE
Ami Komiyama COLLABORATION T-SHIRT 2024 White LJPY 4,000 ( USD 25.14 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.91 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.77 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.82 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.23 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.66 )