Darts / 【DYNASTY】KATANA Nozarashi Zakura Yusuke Takahashi Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
KATANAPLAYER MODEL [Nozarashi zakura] will be newly released in Steel specification.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Yusuke Takahashi Model Items
-
L-Flight×DYNASTY
PRO YUSUKE2 Yusuke Takahashi Model Shape KAMI BlackJPY 950 ( USD 6.03 )
-
DYNASTY
KATANA Nozarashi Zakura Yusuke Takahashi Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO YUSUKE2 Yusuke Takahashi Model Shape KAMI WhiteJPY 950 ( USD 6.03 )
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE Yusuke Takahashi ModelJPY 3,700 ( USD 23.54 )
-
FlightL×DYNASTY
Yusuke Takahashi Model Shape BlackJPY 850 ( USD 5.40 )
-
FlightL×DYNASTY
Yusuke Takahashi Model AstraShape BlackJPY 750 ( USD 4.76 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
ASTRA DARTS
T-arrow Next 4BAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
COSMO DARTS
Original Imabari Towel Navy/YellowJPY 3,300 ( USD 20.98 )
-
G's DARTS
X-GRANDE III Daishin Jitoku Model STEELJPY 10,800 ( USD 68.71 )
-
TRiNiDAD
SALDIVAR TYPE4 Eikichi Nakanishi Model SteelJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
ASTRA DARTS
aac0001 BlackJPY 4,950 ( USD 31.49 )
-
TARGET
REBEL REBORN FAT BEAUTY LEUNG ModelJPY 8,360 ( USD 53.18 )