Darts / 【TRIPLEIGHT】AXEBEC2 Air type-B Akihiko Owaku Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Micro Cut , Multifaceted Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Akihiko Owaku's "Ideal Straight" has been further sharpened with DLC coating and lightly released.
TRIPLEIGHT "XEBEC2 Air" type-A& type-B OWAKU AKIHIKO MODEL
2g lighter than XEBEC2.
Evolution to raise the speed and extension of swinging out one step while retaining a sense of torque.
XEBEC, freed from weight, cuts through the air faster, sharper, and freer.
A new XEBEC style "Air" is born.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity: Rear
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Akihiko Owaku Model Items
-
TRIPLEIGHT
effort Period Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TRIPLEIGHT
XEBEC DLC Akihiko Owaku Model 2BA 21gJPY 15,299 ( USD 97.06 )
-
TRIPLEIGHT
XEBEC Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TRIPLEIGHT
effort4 type-B Rainbow95 Akihiko Owaku Model 2BA 21.0gJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TRIPLEIGHT
effort light Akihiko Owaku Model PRODUCTJPY 9,799 ( USD 62.17 )
-
TRIPLEIGHT
AXEBEC2 Air type-B Akihiko Owaku Model 2BA 18gJPY 16,800 ( USD 106.59 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )