Darts / 【Harrows】SUPERGRIP QP BOMB Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 7.65mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The SUPERGRIP, synonymous with HARROWS and trusted by players around the world, enters a new era with the introduction of Quick Point technology.
The entire barrel is covered with precision-engineered deep ring cuts and double ring cuts, embodying the Super Grip concept of promising the ultimate in control and consistency.
This advanced grip construction delivers unparalleled feel and ensures reliable control and precise release even under the extreme pressure of in-game play.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter: 7.65mm
Barrel weight: 23.0g
Barrel Match Weight: ±0.05
Standard:Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Quick Point Tool
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )