Darts / 【one80】FB LEUNG Model ver.3 2BA 20.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
FB Leung's third model.
The straight outline is retained, with micro shark cut and vertical cut.
The simple configuration can be used with all types of grips, and a smooth release can be experienced.
FB Leung uses: SOFT 18g / STEEL 22g
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.8mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 20.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
FB LEUNG Model Items
-
one80
FB LEUNG Model ver.2 2BA 18g NINE DARTS EDITIONJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
one80
FB LEUNG model Steel 21gJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
one80
FB LEUNG model Steel 23gJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
one80
FB LEUNG model 2BA18gJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
one80
FB LEUNG Model ver.2 Steel 22gJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
one80
FB LEUNG Model ver.2 2BA 18gJPY 13,200 ( USD 83.74 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )