Darts / 【one80】FB LEUNG Model ver.3 Steel 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 53.5mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
FB Leung's third model.
The straight outline is retained, with micro shark cut and vertical cut.
The simple configuration can be used with all types of grips, and a smooth release can be experienced.
FB Leung uses: SOFT 18g / STEEL 22g
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 53.5mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 24g
Standard: Hard
Center of gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
FB LEUNG Model Items
-
Fit Flight Air
FB LEUNG model ver.2 shapeJPY 970 ( USD 6.17 )
-
one80
FB LEUNG model 2BA18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
TARGET
REBEL REBORN FAT BEAUTY LEUNG ModelJPY 8,360 ( USD 53.18 )
-
one80
FB LEUNG Model ver.2 2BA 20.5g NINE DARTS EDITIONJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
one80
FB LEUNG Model ver.2 2BA 18gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
one80
FB LEUNG Model ver.2 Steel 24gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )