Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE ALA Yuto Yoshikawa 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
SOFT DARTS U-22 youngest champion.
Yuto Yoshikawa's first model was born!
A-FLOW "ALA" Yuto Yoshikawa
Straight barrel with flexibility and explosive power.
The trapezoidal cut and vertical slit at the rear of the barrel provide a wide surface for the finger,
The slit controls the release and prevents excessive snagging.
The slit controls the release at the time of release and prevents excessive snagging, while transmitting the pushing force forward without loss, thereby creating a sharp straight line performance.
The no-groove area in the center enhances freedom of grip and reproducibility, directly reflecting the player's senses.
The design, which combines delicacy and power at a high dimension, is the very feeling of a young champion.
The first model for Yuto Yoshikawa, who is pioneering a new era, is now complete.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: 2BA
Center of Gravity
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
The package may differ from the picture. There is no change in product quality, specifications, or contents.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )