Darts / 【TARGET】Carrera C10 STEEL 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.75mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Target's 90% tungsten barrel with new grip technology.
Features Target's exclusive, innovative new Pixel grip technology.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Weight: 22g
Length :48mm
Maximum Diameter :7.75mm
Standard : Hard
Contents
Barrel x 3
Shaft x 3
Flight x 3
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Real Spec
ARM SUPPORTER Black-Butterfly LEFT SSJPY 5,280 ( USD 33.59 )
-
Real Spec
ARM SUPPORTER Black-Butterfly RIGHT SJPY 5,280 ( USD 33.59 )
-
harrows
dimple Tip BlackJPY 330 ( USD 2.09 )
-
harrows
black arrow R 18gJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
STEAL
stc0157 BrownJPY 15,180 ( USD 96.58 )
-
L-style
HouseTip BlackJPY 720 ( USD 4.57 )