Darts / 【DYNASTY】TWIN FLAME(KIYAMA model)STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.8g |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A deep double ring cut is placed at the rear of the barrel for
The deep double ring cut is placed at the back of the barrel for a firm grip and to transmit power from take back to release without loss.
The weight difference between this model and the TWIN FLAME soft darts is set at 0.3g.
The weight difference between the TWIN FLAME and the soft darts is 0.3g, making it compatible with the soft darts.
Yukihiko Kiyama Model Items
-
L-Flight
flf2202 ShapeJPY 943 ( USD 5.94 )
-
SYLAR PROJECT.
IGNITE Yukihiko Kiyama ModelJPY 11,999 ( USD 75.60 )
-
DYNASTY
dnd0005 Tungsten 90%超過JPY 13,410 ( USD 84.49 )
-
L-Flight
flf2201 ShapeJPY 943 ( USD 5.94 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE TWIN FLAME BOOST KIYAMA modelJPY 9,799 ( USD 61.74 )
-
SYLAR PROJECT.
IGNITE 2 S2020 STRAIGHT EDITION YUKIHIKO KIYAMA MODELJPY 13,000 ( USD 81.90 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )