Darts / 【DMC】(Bronze) Maverick 18g
( 1 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
It's not silver...it's not gold...
The Bronze Barrels were used as models for some DMC players.
The stylish shine of this barrel is truly for adults.
Japan Review
3.00
1 Reviews
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2012-03-09
The darts are well engraved and have a good pullout!
I like the fact that it's limited edition!
1 people found this helpful
Syo Katsumi Model Items
-
DMC
BATRAS Maverick Sho SP No.5JPY 18,150 ( USD 114.35 )
-
DMC
BATRAS Maverick PartsSUS REAR 22sJPY 1,870 ( USD 11.78 )
-
DMC
BATRAS Maverick PartsSUS FRONTJPY 1,870 ( USD 11.78 )
-
DMC
BATRAS Maverick PartsW REAR 22sJPY 6,600 ( USD 41.58 )
-
DMC
SUS MAVERICK 2BAJPY 3,080 ( USD 19.40 )
-
DMC
Maverick Sho SP2 Sho Katsumi Model SteelJPY 35,200 ( USD 221.78 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )