Darts / 【MONSTER】HELIOS 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
GORDON DIXON Model Items
-
MONSTER
HELIOS III GORDON DIXON Model STEELJPY 12,100 ( USD 76.23 )
-
MONSTER
HELIOS2 Gordon Dixon Model STEEL 22gJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
MONSTER
HELIOS STEEL 22gJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
MONSTER
HELIOS2 Gordon Dixon Model 2BAJPY 10,695 ( USD 67.38 )
-
MONSTER
HELIOS 2BAJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
MONSTER
HELIOS III GORDON DIXON Model 2BAJPY 12,018 ( USD 75.72 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )