Darts / 【MONSTER×CORE DARTS】24 CHROME No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Daisuke Akamatsu Model Items
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
CORE DARTS JAPAN
MACCHO2JPY 15,517 ( USD 98.73 )
-
COSMODARTS
#24 Daisuke Akamatsu modelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Fit Flight
fif3341 StandardJPY 822 ( USD 5.22 )
-
Fit Flight Air
fif3342 StandardJPY 990 ( USD 6.29 )
-
MONSTER×CORE DARTS
24 CHROME No.5JPY 10,695 ( USD 68.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Bull'sStar
Tour Model Pleiades Antonio Alcinas Estelrich ModelJPY 8,800 ( USD 55.99 )
-
MONSTER
LOOP 2 No.5JPY 6,600 ( USD 41.98 )
-
TRiNiDAD
THE ROYAL 2023 Roman5JPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
harrows
AVANTI FLIGHT 7401JPY 489 ( USD 3.11 )
-
Harrows
VIVID RED 2BA 18gRJPY 2,860 ( USD 18.19 )
-
TRiNiDAD
PRO Roman3 Miyu Miyawaki Model St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 14,800 ( USD 94.17 )