Darts / 【MONSTER×CORE DARTS】24 CHROME 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Daisuke Akamatsu Model Items
-
CORE DARTS
MACCHO (ACUTE)JPY 16,761 ( USD 106.64 )
-
COSMODARTS
24_R Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Fit Flight AIR
Daisuke Akamatsu Model ver.3 ShapeJPY 946 ( USD 6.01 )
-
Fit Flight AIR
Daisuke Akamatsu Model ver.3 StandardJPY 946 ( USD 6.01 )
-
MONSTER×CORE DARTS
24 CHROME No.5JPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
Fit Flight AIR
Daisuke Akamatsu Model ver.4 Shape ClearJPY 970 ( USD 6.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )