Darts / 【TARGET】POWER 8ZERO straight BLACK TITANIUM PHIL TAYLOR'S 80% STEEL 25g 200214
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
PHIL TAYLOR'S 80% Tungsten DARTS
BLACK TITANIUM
The new weight is added to the entry model series named after the world champion.
The black titanium coated model also has a new design to give you more choices.
POWER 8ZERO BLACK TITANIUM STEEL 25g
Material: 80% Tungsten
Length:52.0mm
Maximum diameter:7.6mm
Barrel weight:25.0g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER G10 PRO.ULTRA Kite 3set 336920JPY 800 ( USD 5.09 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Intermediate Black 410124JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
8FLIGHT
PHIL TAYLOR Model Tear Drop Black 400091JPY 935 ( USD 5.94 )
-
TARGET
POWER-9FIVE PHIL TAYLOR'S GEN-2 ORIGINAL 2BA 18g 200135JPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TARGET
taf0414 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
-
TARGET
POWER-8ZERO BLACK TITANIUM straight 2BA 19g 200245JPY 8,800 ( USD 55.99 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
harrows
ILIKA BLACK EDITION FLIGHT Standard 5181JPY 489 ( USD 3.11 )
-
JOKER DRIVER
EXTREME NIMROD 2BAJPY 22,000 ( USD 139.97 )
-
Harrows
RYAN SEARLE Model Steel 22gJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
Ultima
dia 2BAJPY 13,750 ( USD 87.48 )
-
Fit Flight Air
fif1331 ShapeJPY 880 ( USD 5.59 )
-
harrows
PRIME flight SHARD 7554JPY 489 ( USD 3.11 )