Darts / 【COSMODARTS】#24 Daisuke Akamatsu model steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.5g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
cosmo darts #24_steel
The signature model of Daisuke Akamatsu, who is active worldwide mainly in the PDC ASIAN TOUR and THE WORLD.
This barrel is a masterpiece that has been retaken and perfected many times.
The design of the grip area is simple, but still has a strong presence.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel Weight:21.5g
Standard:Hard
Contents
Barrel×3(1set)
Daisuke Akamatsu Model Items
-
Fit Flight Air
fif3342 StandardJPY 990 ( USD 6.22 )
-
Fit Flight
fif3341 StandardJPY 822 ( USD 5.17 )
-
Fit Flight
fif0441 ShapeJPY 712 ( USD 4.47 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model SteelJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
Fit Flight AIR
Daisuke Akamatsu Model ver.3 StandardJPY 946 ( USD 5.95 )
-
Fit Flight AIR
Daisuke Akamatsu Model ver.3 ShapeJPY 946 ( USD 5.95 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )