Darts / 【one80】Mao2 Mao Shimamura model 2BA 16g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
We kept the basic shape of the first signature, but added a double ring in the middle of the barrel.
The front of the barrel also has a special cut that makes it visually appealing.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Barrel Weight: 16.0g
Length: 38.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Mao Shimamura Model Items
-
L-Flight
Mao Shimamura Model ver.1 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.22 )
-
one80
Mao4 Mao Shimamura Model Rose Gold 2BA 16gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Mao Shimamura Soft 18gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
one80
Mao2 Mao Shimamura model 2BA 16gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
one80
Mao3 Mao Shimamura Model 2BA 16.5gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Mao2 Mao Shimamura model 2BA 18gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
one80
Tamrin Ng Soft 18gJPY 11,000 ( USD 69.21 )
-
XQ MAX DARTS
VINCENT VAN DER VOORT ORIGINALS steel 24gJPY 7,945 ( USD 49.99 )
-
TARGET
tap0012 SJPY 7,130 ( USD 44.86 )
-
unicorn
Phil Taylor model Phase 3 Purist Curve No.3120JPY 6,914 ( USD 43.50 )
-
UNICORN
THE POWER Phil Taylor Model Phase 5 ROSSO 90%TUNGSTEN STEEL 26g No.27067JPY 18,333 ( USD 115.36 )