Darts / 【one80】Mao Shimamura Sand Blast ver. 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is a sandblasted model of Mao Shimamura's signature barrel.
The ring cut is placed to make the grip easy to recognize, and the barrel is easy to release from the fingers and easy to fly.
The sandblasted finish provides an exquisite grip.
This is a limited edition product and will be discontinued when sold out. We apologize for any inconvenience this may cause.
Material: 95% tungsten
Overall length: 38.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
Mao Shimamura Model Items
-
one80
Mao4 Mao Shimamura Model Emerald 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Mao Shimamura Soft 18gJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
one80
Mao4 Mao Shimamura Model Rainbow 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Mao3 Mao Shimamura Model Steel 22gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Mao3 Mao Shimamura Model 2BA 16.5gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Mao Mao Shimamura Model SteelJPY 13,200 ( USD 83.06 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )