Darts / 【one80】Mao Mao Shimamura Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Shimamura uses a ver.1 cut for his grip, and the weight is 19.5g, which is light for a steel. The weight is 19.5g, which is light for steel.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Barrel Weight: 19.5g
Overall Length: 39.0mm
Max Diameter: 7.4mm
Standard: Hard
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Mao Shimamura Model Items
-
L-Flight
Mao Shimamura Model ver.1 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
one80
Mao4 Mao Shimamura Model Emerald 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Mao3 Mao Shimamura Model Steel 19..5JPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Mao3 Mao Shimamura Model Steel 22gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Mao2 Mao Shimamura model 2BA 16gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
one80
Mao Shimamura Sand Blast ver. 2BA 18gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )