Darts / 【UNICORN】CODE MICHAEL SMITH Model Steel 22g No.06055
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 49.7mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
≪CODE PLAYER MODEL
The CODE PLAYER MODEL expresses the player's name in ticks using the Morse code.
With the same specs as each player model, the pattern of ticks has been changed to CODE specifications respectively.
It has a great look and a new feel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:49.7mm
Maximum Diameter:6.3mm
Barrel Weight:22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 12 (4 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
MICHAEL SMITH Model Items
-
Shot
Believe Michael Smith Model 2BA 18gJPY 11,999 ( USD 75.18 )
-
UNICORN
CODE MICHAEL SMITH Model Steel 22g No.06055JPY 14,000 ( USD 87.72 )
-
Shot
Achieve Michael Smith Model 2BA 20gJPY 11,999 ( USD 75.18 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN MICHAEL SMITH 24G No.27821JPY 13,037 ( USD 81.68 )
-
Shot
Tenacious Michael Smith Model 2BA 18gJPY 14,410 ( USD 90.28 )
-
Shot
Tenacious Michael Smith Model Steel 24gJPY 14,410 ( USD 90.28 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )