Darts / 【RED DRAGON】Krypton Steel 25g 2264
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 45.7mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 8.15mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The new shape of the Torpedo from Red Dragon.
The front quantifies grouping and control, and adds an unring cut to the wide ring. The middle finger placement is strongly supported.
The back is placed in a multi-ring cut wide to create explosive propulsion. Green accents are also cool.
It is a dart that is easy to familiarize with the shape difference between hard and soft is small.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:45.7mm
Maximum Diameter:8.15mm
Barrel Weight:25.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )