Darts / 【RED DRAGON】Gerwyn Price model Blue Ice S.E. 2BA 20g 2257
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Length | 48.3mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A special edition of the ever-popular Gerwyn Price.
The Mamba's popular triple-axe mapping cut on the front allows you to see exactly where your grip is and prevents snagging.
Iceman's double banked edge grip on the rear provides the thrust and control you need.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 48.3mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Gerwyn Price Model Items
-
Reddragon
Gerwyn Price Flights Hardcore Standard Black, White & Grey LogoJPY 357 ( USD 2.23 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Contour 2BA BW18g FW20g 2369JPY 14,800 ( USD 92.66 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model World Champion SE 2BA BW18g FW20g 2293JPY 13,970 ( USD 87.46 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Thunder SE Steel 23g 2295JPY 13,970 ( USD 87.46 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model World Cup S.E. Steel 23g 2274JPY 12,980 ( USD 81.26 )
-
Reddragon
Hardcore Ionic Iceman World Champion Silver Edition TF6578JPY 357 ( USD 2.23 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )