Darts / 【RED DRAGON】Gerwyn Price model Thunder SE Steel 25g 2296
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The Red Dragon Gerwyn Price Model Thunder SE Steel 25g commemorates Gerwyn Price finally being crowned the 2021 PDC World Champion.
With a wave cut at the back and an easy to throw outline, this model features the Iceman's signature gold Thunder coating.
A new weight variation is available, as well as an aluminum shaft with the original wavecut.
The Iceman's new weight variations are available, as well as an aluminum shaft with the original wave-cut design.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 50.8mm
Max Diameter: 6.7mm
Barrel Weight: 25.0g
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Gerwyn Price Model Items
-
Reddragon
Gerwyn Price Flights Hardcore Standard Black, White & Grey LogoJPY 357 ( USD 2.23 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Iceman Contour 2BA BW18g FW20g 2369JPY 14,800 ( USD 92.66 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model World Champion SE 2BA BW18g FW20g 2293JPY 13,970 ( USD 87.46 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model Thunder SE Steel 23g 2295JPY 13,970 ( USD 87.46 )
-
RED DRAGON
Gerwyn Price model World Cup S.E. Steel 23g 2274JPY 12,980 ( USD 81.26 )
-
Reddragon
Hardcore Ionic Iceman World Champion Silver Edition TF6578JPY 357 ( USD 2.23 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )