Darts / 【DMC】Maverick Tomonari SP2 Tomonari Kurokawa model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter:7.6mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tomonari Kurokawa Model Items
-
DMC
BATRAS bts Maverick "Tomonari" Parts W REAR 20.5sJPY 7,700 ( USD 48.99 )
-
DMC
Maverick Tomonari SP2 Tomonari Kurokawa model No.5JPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
L-Flight
EZ Tomonari Kurokawa Model ver.1 Standard MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
BATRAS bts Maverick "Tomonari" Parts W FRONT 19.75sJPY 7,700 ( USD 48.99 )
-
DMC
Maverick Tomonari SP2 Tomonari Kurokawa model No.5 21ST Anniversary BoxJPY 15,000 ( USD 95.44 )
-
L-Flight
flf1961 ShapeJPY 855 ( USD 5.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
FLAGS
T-Shirts Standard White XXXLJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
PICPIN
Kafunsho EJPY 500 ( USD 3.17 )
-
one80
Emorite 04 Steel 25gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
TARGET
AGORA VERDE AV34 steel 24g 100229JPY 11,510 ( USD 73.23 )
-
PICPIN
Cosmo AJPY 770 ( USD 4.89 )
-
Unicorn
GARY ANDERSON Replica Shirts MJPY 10,186 ( USD 64.81 )