Darts / 【one80】Ben Robb ver.2 Ben Robb Model Steel 25g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The signature model of New Zealand player Ben Robb. He has been active in his home country of New Zealand and on the international stage.
The front of the barrel has a combination of vertical cuts and stepped ring cuts to provide a delicate feel.
The rear section of the barrel features two shark ring cuts with a wide gap that will give you all the power you need.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 8.0mm
Barrel weight: 25g
Standard: Hard
Contents of set
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Model Items
-
CONDOR
AXE BIG RIG2 Ben Robb Model Small Long Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.77 )
-
one80
Ben Robb ver.2 Ben Robb Model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
CONDOR
AXE BIG RIG2 Ben Robb Model Small Medium Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.77 )
-
one80
Ben Robb ver.2 Ben Robb Model 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
one80
Ben Robb ver.2 Ben Robb Model Steel 21gJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
one80
Ben Robb ver.2 Ben Robb Model Steel 23gJPY 17,600 ( USD 110.19 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )