Darts / 【one80】Jack Sheppard Model Steel 21g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , delta cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Jack Sheppard, a rising star from New Zealand who started playing darts at the age of 4.
Jack Sheppard's model has a long straight barrel with gold color coating.
The wide ring cut and delta cut create a special feeling when placing the fingers, and the taper secures the grip in the front area as needed.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.2mm
Barrel weight: 21g
Standard: Hard
Contents of set
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
Luxor Alpha Steel 23gJPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
D.craft
T90C Emperor series GRAFJPY 10,780 ( USD 68.58 )
-
Zaoral
Recovery Necklace Pink Limited Edition SJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
LARO
Milky Gradation C260 RedJPY 570 ( USD 3.63 )
-
CAMEO
SKINNY ULTRA LIGHTS BlackJPY 3,997 ( USD 25.43 )
-
SHADE
SHADEBAT SHOULDER BAG 2023JPY 4,000 ( USD 25.45 )