Darts / 【DMC】Sidewinder Acute 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wing Cut |
| Length | 44.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 4BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.5mm
Maximum diameter: 6.5mm
Weight: 18g
Standard: 4BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
FLAGS
College Logo Sweat Shirt Black XLJPY 6,900 ( USD 43.90 )
-
L-Flight×Pro.VISION JAPAN
PRO Yutaka Sunakawa Model Shape WhiteJPY 880 ( USD 5.59 )
-
TRiNiDAD
ArmSupporter Mechanic Yuki Yamada Model MJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
CAMEO
GARMENT2.5 Carbon brownJPY 5,999 ( USD 38.17 )
-
one80
Hiromitsu Tsuji Model ver.3 Black Steel 21gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
UNICORN
AIKI OISHI Model Gorille SteelJPY 17,000 ( USD 108.16 )