Darts / 【Harrows】CHIZZY SERIES 2 DAVE CHISNALL Model 2BA 22gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Triple ring cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The 2nd generation model of Harrows professional player "Dave Chisnall".
Darts with ring cuts arranged according to barrel length.
Large ring cut on the front and two microcuts and a grip section on the rear.
It is coated with a durable gold titanium coating and then recut to create a stunning gold and silver barrel.
The 22g soft tip darts are the same weight as the steel darts used by the players and are available only in Japan.
■Specs
Material: Tungsten 90
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 20.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Dave Chisnall Model Items
-
Harrows
TWIN PACK CHIZZYJPY 990 ( USD 6.28 )
-
Harrows
DAVE CHISNALL MODEL SERIES 4 2BA 20gJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
Harrows
CHIZZY Dave Chisnall model 80% steel 26gRJPY 9,400 ( USD 59.64 )
-
Harrows
CHIZZY Dave Chisnall model BRASS steel 21gRJPY 3,500 ( USD 22.19 )
-
Harrows
CHIZZY DAVE CHISNALL Model 90% steel 24gJPY 16,399 ( USD 104.04 )
-
harrows
PRIME Dave Chisnall 7562JPY 489 ( USD 3.10 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )