Darts / 【TARGET】NATHAN ASPINAL × ECHO SWISS POINT 22g 190289
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.95mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
NATHAN x ASPINALL ECHO
Collaboration model with Nathan Aspinall, aka The Asp.
This elegant barrel is designed with a ring cut at the rear, nano grooves in the center, and milling at the front.
The entire barrel is coated in black to improve durability and give the overall finish a bright look.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.95mm
Barrel weight: 22.0g(including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Point used: 340044 SWISS STORM POINT BLACK 26MM
NATHAN ASPINAL Model Items
-
TARGET
NATHAN ASPINAL × ECHO SWISS POINT 23g 190290JPY 13,800 ( USD 86.47 )
-
TARGET
THE ASP 80 NATHAN ASPINALL MODEL BLACK EDITION Swiss Point 22g 190215JPY 7,599 ( USD 47.61 )
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Short Black 410141JPY 1,980 ( USD 12.39 )
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Medium Black 410143JPY 1,980 ( USD 12.39 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL × ECHO 2BA 18g 210367JPY 13,800 ( USD 86.47 )
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Intermediate Black 410142JPY 1,980 ( USD 12.39 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )