Darts / 【Harrows】LUKE WOODHOUSE Model SERIES 2 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The 2nd generation model of Harrows professional player "Luke Woodhouse".
The grip used on the Predator has been improved and a vertical cut has been added for a stronger grip.
■Specs
Material: Tungsten 90
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.1mm
Barrel weight: 16.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of gravity:Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Model Items
-
Harrows
PLAYER PRO 6 LUKEWOODHOUSEJPY 5,940 ( USD 37.68 )
-
Harrows
Luke Woodhouse Model Series 3 Steel 23gJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
Harrows
LUKE WOODHOUSE Model SERIES 2 Steel 23gJPY 13,000 ( USD 82.47 )
-
Harrows
Luke Woodhouse Model Series 3 2BA 18gJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
Harrows
Luke Woodhouse Model Series 3 Steel 25gJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
harrows
PRIME Luke Woodhouse2 7557JPY 489 ( USD 3.10 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )