Darts / 【Harrows】LUKE WOODHOUSE Model SERIES 2 Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The second generation model of Harrows professional player "Luke Woodhouse".
The grip used on the Predator has been improved and a vertical cut has been added for a stronger grip.
■Specs
Material: Tungsten 90
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 23.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Model Items
-
Harrows
LUKE WOODHOUSE Model SERIES 2 2BA 18gJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
harrows
PRIME Luke Woodhouse2 7557JPY 489 ( USD 3.11 )
-
Harrows
Luke Woodhouse Model Series 3 Steel 21gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
Harrows
PLAYER PRO 6 LUKEWOODHOUSEJPY 5,940 ( USD 37.78 )
-
Harrows
Luke Woodhouse Model Series 3 2BA 18gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
harrows
Luke Woodhouse3 1020JPY 489 ( USD 3.11 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
SWISS STORM LNC Point Silver 35mm 340192JPY 2,200 ( USD 13.99 )
-
CAMEO
JEAN T2 NavyJPY 6,279 ( USD 39.95 )
-
Harrows
DUZZA GLEN DURRANT 90% 22gR STEELJPY 7,678 ( USD 48.85 )
-
GRAN DARTS
80 SERIES SHANONJPY 5,830 ( USD 37.09 )
-
L-Flight
flf1603 Bullet Shape RedJPY 880 ( USD 5.59 )
-
SHADE
PLAYER Face Towel Mariko KimuraJPY 3,000 ( USD 19.08 )