Darts / 【G's DARTS】X-GRANDE III Daishin Jitoku Model STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.5g |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
X-GRANDE III STEEL
Jitoku Daishin model.
STEEL model was developed based on X-GRANDE3.
The front part was also cut and evolved into the STEEL model.
[Specs]
Material: 90% tungsten
Total length: 47.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 22.5g (including point)
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TRiNiDAD
SALDIVAR TYPE4 Eikichi Nakanishi Model SteelJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
ASTRA DARTS
aac0001 BlackJPY 4,950 ( USD 31.49 )
-
TARGET
REBEL REBORN FAT BEAUTY LEUNG ModelJPY 8,360 ( USD 53.18 )
-
JOKER DRIVER
["Carbon"] jos0242JPY 1,320 ( USD 8.39 )
-
MASTER STROKE
T-shirts Yasuyoshi Matsumoto ver.2 White SJPY 3,565 ( USD 22.68 )
-
3g design Factory
tgp6016 XxlJPY 3,973 ( USD 25.27 )