Darts / 【ULTIMA DARTS】Fuel2 Naoto Masujima Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | ULTIMA DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
■Product Description
ULTIMA DARTS Naoto Masujima 2nd Model!
Multifaceted cut with shallow grooves for better finger comfort
Easy to use and easy to release for a stable axis of rotation
Deep ring cut in the center to mark the grip position
Easy to adjust the grip position
Fast and easy to use.
The barrel is now 43.5mm in length and has evolved into a model with excellent straight-line performance while retaining the ease of push-off of the previous model
■Specs
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.5mm
Max diameter: 7 .0mm
Barrel Weight: 17.5g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Chip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TRIPLEIGHT
SLADE BLACK Anna Nishi ModelJPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
Fit Flight Air
Natsumi Iwata Model ver.3 Standard S-DARTS Limited ColorJPY 880 ( USD 5.59 )
-
Harrows
hat1002JPY 385 ( USD 2.44 )
-
CAMEO
GARMENT NB JAPANESQUE SAKURAJPY 5,998 ( USD 38.15 )
-
MIRARCH
Bahamut Type2 Straight Toyokazu Shibata ModelJPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
Joker Driver
-ZERO- Po/No MidFrontJPY 71,500 ( USD 454.94 )