Darts / 【one80】Mao3 Mao Shimamura Model Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The double ring, wave cut cut, and red color coating have been changed to gold and chameleon.
The red color coating has been replaced by gold and chameleon.
The barrel is designed to make it easy to find the grip position.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Mao Shimamura Model Items
-
one80
Mao3 Mao Shimamura Model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
one80
Mao Shimamura Soft 16gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
【L-Flight】】PRO Mao Takahashi Model ver.2 Shape KAMI MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
one80
Mao Shimamura Sand Blast ver. 2BA 18gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
one80
Mao4 Mao Shimamura Model Emerald 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
L-Flight
Mao Shimamura Model ver.1 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )