Darts / 【ULTIMA DARTS】KAISER Enokuma Shuichi Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | ULTIMA DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.8g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Shuichi Enomata Model Items
-
Fit Flight
Shuichi Enokuma Model shapeJPY 825 ( USD 5.24 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER5 TYPE1 Shuichi Enokuma ModelJPY 15,950 ( USD 101.48 )
-
Fit Flight Air
Shuichi Enokuma Model ver.3 Shape ClearJPY 970 ( USD 6.17 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER5 TYPE1 Blue Shuichi Enokuma ModelJPY 15,950 ( USD 101.48 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER6 Plus Black Shuichi Enokuma Model 2BA 16.5gJPY 15,950 ( USD 101.48 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER5 TYPE2 Plus Rainbow Enokuma ModelJPY 15,950 ( USD 101.48 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )