Darts / 【G's DARTS】AWESOME IV STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , delta cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
AWESOME IV STEEL (Awesome 4 Steel)
Developed based on the AWESOME IV.
The front side has been narrowed and the balance has been made closer to the soft tip model.
This model is designed to make the transition from soft darts to hard darts and from hard darts to soft darts as comfortable as possible.
[Specs].
Material: 90% Tungsten
Length:43.0mm
Maximum Diameter:7.1mm
Barrel weight:20.0g(including point)
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Osamu Niki Model Items
-
G's DARTS
Black Coating AWESOME VJPY 10,800 ( USD 68.71 )
-
G's DARTS
AWESOME IV STEELJPY 10,800 ( USD 68.71 )
-
G's DARTS
gsd0038 Tungsten 90% TorpedoJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
G's DARTS
Black Coating AWESOME IIIJPY 10,800 ( USD 68.71 )
-
TRIPLEIGHT
RESPECT Osamu Niki ModelJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
G's DARTS
Black Coating AWESOME IVJPY 10,695 ( USD 68.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
CARRERA SPORT CRUISE STEEL 23g 100317JPY 11,509 ( USD 73.22 )
-
SHOWTIME DARTS
Tom Sykes Edition 24gJPY 7,920 ( USD 50.39 )
-
SHADE
Naomi Tomikawa player support charity T-shirt White MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
one80
CHAMELEON LAPIS LAZULI Steel 22gJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
L-Flight × GLIMSTER
PRO inrou ShapeJPY 998 ( USD 6.34 )
-
Harrows
STRIX PARALLEL 90% steel 24gRJPY 9,790 ( USD 62.29 )